Powiatowy Urząd Pracy w Łęcznej dysponuje środkami finansowymi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i zachęca bezrobotne osoby niepełnosprawne zarejestrowane w PUP, do składania wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Osoby o statusie poszukujący pracy (które nie otrzymały wcześniej bezzwrotnych środków publicznych na rozpoczęcie działalności gospodarczej) mogą ubiegać się o wsparcie na ten cel w kwocie:

– nie wyższej niż 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia w przypadku zobowiązania do prowadzenia działalności gospodarczej, rolniczej lub członkostwa w spółdzielni socjalnej nieprzerwanie przez okres 12 miesięcy,

– wynoszącej od 6-krotności do 15-krotności przeciętnego wynagrodzenia w przypadku zobowiązania do prowadzenia działalności gospodarczej, rolniczej lub członkostwa w spółdzielni socjalnej nieprzerwanie przez okres 24 miesięcy.

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie https://leczna.praca.gov.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać u Ewy Zembrzyckiej w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Łęcznej, al. Jana Pawła II 95, 21-010 Łęczna, p. 117, tel. (81) 531 54 01.

Łęczna 28 września 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677