Łęczyńscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o co najmniej 20 włamań do domków letniskowych w miejscowościach Rogóźno i Kaniwola. Dwóch mężczyzn oraz towarzysząca im kobieta wyważali drzwi, wybijali okna i wynosili z domków rzeczy służące do użytku codziennego.

W styczniu b.r. łęczyńscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań do domków letniskowych znajdujących się na terenie gminy Ludwin. Włamywacze dostawali się do domków poprzez wyważanie drzwi lub wybijali szyby, wyrządzając przy tym szkody materialne na szeroką skalę. Ich łupem padał głównie alkohol, chemia, artykuły spożywcze i budowlane.

Kryminalni ustalili, że sprawcami licznych włamań są mieszkańcy gminy Ludwin: 41 letnia kobieta oraz 30 i 41 letni mężczyzna, którzy trudnili się tym procederem od kilku lat. W wyniku przeszukania ich mieszkań mundurowi zabezpieczyli wiele przedmiotów pochodzących z kradzieży. Cała trójka została zatrzymana. Sprawcy podczas przesłuchania przyznali się co najmniej do 20 włamań do domków letniskowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Osoby posiadające działki na terenie gminy Ludwin, które znalazły ślady mogące świadczyć o włamaniu do domku letniskowego proszone są o kontakt z funkcjonariuszami KPP w Łęcznej.

Łęczna 6 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876