Cztery gminy z powiatu łęczyńskiego realizują projekty w ramach konkursu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”. Projekty wsparte przez PSE są wykonywane w gminach Spiczyn, Łęczna, Puchaczów i Cyców.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa PSE. A na przykład na terenie gminy Łęczna PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Chełm-Lublin Systemowa, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i niezawodność dostaw energii w południowo-wschodniej części kraju.

Dzięki akcji PSE w Szkole Podstawowej w Jawidzu (gm. Spiczyn) realizowany jest projekt „Plac Zabaw: Bezpieczny, Aktywizujący, Wesoły”. Dzięki temu powstaje pierwszy tego typu obiekt w Jawidzu, który będzie sprzyjał rozwojowi dzieci oraz integracji mieszkańców.

W Łęcznej beneficjentem jest tutejsze „Centrum Kultury”. Już w październiku sala teatralno-kinowa CK zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny do projekcji filmów – bezprzewodowy projektor z ekranem, reflektory, mikrofony oraz nagłośnienie. Placówka otrzyma także nowe fotele z oparciami oraz kilkadziesiąt krzeseł. Projekt zakłada wykorzystanie nowego wyposażenia podczas otwartych spektakli teatralnych i pokazów filmowych dla lokalnej społeczności, już od sezonu 2019/2020. Zgodnie z projektem skorzystać ma z niego ok. 2 tysięcy mieszkańców rocznie. Mamy nadzieję, że tak będzie, zobaczymy ciekawe filmy a może nawet jakieś przedstawienia teatralne, a obiecywana frekwencja nie powstanie tylko w wyniku np. emisji tak ambitnych produkcji jak odcinki „M jak miłość”.

W Puchaczowie dzięki projektowi „Wzmacniamy swoje otoczenie – zdrowo, aktywnie i bezpiecznie w gminie Puchaczów” powstaje nowa infrastruktura sportowa przy boisku (postawienie wiaty rowerowej i miejsc postojowych dla rowerów przy orliku), co ma podnieść jakość życia i integrację społeczności. W gminie Cyców dzięki projektowi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Razem, zdrowo, rozwojowo” tworzona jest siłownia na świeżym powietrzu na terenie ośrodka. Ma to pozwolić na aktywizację młodzieży wykluczonej, wyrabianie zdrowych nawyków związanych z aktywnością sportową.

 

Łęczna 25 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677