Jego pasją taniec

Przygoda z tańcem Dawida Michalaka zaczęła się już w wieku 5 lat. Mama zapisała go na zajęcia taneczne do Klubu Tańca Towarzyskiego „Mozaika” w Łęcznej, a następnie do Klubu Tańca Towarzyskiego „Zamek” w Lublinie. Od tamtego dnia do chwili obecnej Dawid nie wyobraża sobie życia bez tańca.

Taniec to moja pasja, mój zawód i sposób na życie – mówi Dawid. To ciężka praca, ale daje ogromna satysfakcję. Cieszę sie ze w życiu mogę robić to co kocham. Przez 25 lat mojej kariery tanecznej nie zawsze było „różowo”, kontuzje, problemy z partnerkami, brak wyników, szukanie dobrych trenerów, finanse - to wszystko sprawiało że nie raz czułem się przegrany. To co osiągnąłem dziś zawdzięczam swojemu uporowi, rodzicom oraz trenerom, których spotkałem na swojej drodze. Markowi i Eli, to oni doprowadzili mnie do tak wysokiego poziomu.

Dawid ma na swoim koncie wiele tytułów: Mistrza Okręgu Lubelskiego, Vice Mistrza Polski w Tańcach Standardowych, zdobywcy Pucharu Polski w tańcach Latynoamerykańskich. Zaliczył wiele turniejów w Europie m.in. w Anglii, Holandii, Francji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Ukrainie. Od dwóch lat tańczy w parze z Mirą Kaspruk ze Lwowa, byłą tancerką Teatru na Krymie. Od niedawna reprezentują Polskę na największych turniejach międzynarodowych w USA. W maju 2016r – zdobyli 5 miejsce w Los Angeles, w czerwcu 2016r - 3 miejsce w San Diego, W grudniu 2016r - 6 miejsce w Las Vegas. Pobyt w USA wiążemy nie tylko z udziałem na turniejach ale także z możliwością dostępu do światowej klasy trenerów i fachowców w tej dziedzinie.

Dawid Michalak na stałe mieszka w Łęcznej. 8 lutego znów wyrusza ze swoją partnerką do USA.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876