W szkole Króla Kazimierza Jagiellończyka zagościła inicjatywa mająca na celu pomoc uczennicom w trudnych chwilach związanych z miesiączką. Różowa skrzyneczka menstruacyjna, zainstalowana w damskiej toalecie na parterze, stała się symbolem wsparcia i troski o zdrowie oraz godność uczennic. To innowacyjne podejście do kwestii higieny osobistej zdobyło uznanie społeczności szkolnej.

Inicjatywa ta, wprowadzona przez samorząd uczniowski, ma na celu dostarczenie uczennicom środków higieny osobistej w sytuacjach, gdy same nie mają dostępu do niezbędnych produktów. Różowa skrzyneczka staje się zatem miejscem, w którym każda uczennica może znaleźć podpaski czy tampony, eliminując tym samym potencjalne trudności związane z brakiem tych produktów podczas zajęć szkolnych .

Szkoła aktywnie uczestniczy w społecznej akcji różowa skrzyneczka, propagując zasadę wzajemnej pomocy i troski o innych. W oficjalnym komunikacie samorządu uczniowskiego czytamy: "W różowej skrzyneczce w damskiej toalecie na parterze znajdziecie podpaski i tampony. Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Razem zadbajmy o to, żeby nigdy nie stała pusta."

Akcja ta nie tylko eliminuje ewentualne problemy związane z niedostatkiem środków higieny, ale także buduje atmosferę wzajemnej solidarności wśród uczennic.

Grzegorz Kuczyński

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876