Górnik został przysypany kamieniami i gruzem skalnym podczas pracy w kopalni węgla kamiennego „Bogdanka” na polu Nadrybie. Akcja ratownicza zakończyła się sukcesem.

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu w Bogdance na Polu Nadrybie. Z odprężonego górotworu posypał się rumosz skalny. Przysypał pracującego w tym miejscu górnika. Ratownicy przez cały czas mieli kontakt z poszkodowanym. Po północy, z poniedziałku na wtorek, górnik został wywieziony na powierzchnię i przetransportowany do szpitala w Łęcznej.

W dniu 30 lipca w godzinach popołudniowych na Polu Nadrybie doszło do zdarzenia, w którym jeden z pracowników zatrudniony przy likwidacji chodnika przyścianowego został przysypany rumoszem skalnym. Niezwłocznie przystąpiono do czynności związanych z uwolnieniem pracownika, a następnie przewieziono go do szpitala. Stan pracownika jest dobry, został otoczony odpowiednią opieką i otrzymał wszelką niezbędną pomoc. Obecnie trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia – informuje Magda Kołodziejczyk ze spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka”.

 

Łęczna 31 lipca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876