26 letni mieszkaniec gminy Cyców kierując Jeepem wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie wjechał w dom.

20 maja po godzinie 13.00 łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani, że w miejscowości Kopina, w gminie Cyców samochód osobowy wjechał w dom. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Jeepem nie dostosował prędkości do warunków ruchu po czym zjechał z drogi, uszkodził ogrodzenie posesji, a następnie wjechał w drewniany dom. Kierujący pozostawił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci w rozmowie ze świadkami ustalili rysopis kierującego. Po chwili na miejscu pojawił się mężczyzna o wskazanym rysopisie. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Cyców. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz uiszczenie świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wynosi ono od 5 do 60 tysięcy złotych. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

BB

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876