W Łęcznej rozpoczęto budowę pierwszego publicznego żłobka, który pomieści 100 dzieci. Inwestycja, warta prawie 4 mln zł, finansowana jest z programu „Maluch Plus” i zakończy się przed 1 września 2025 roku. Obecnie trwają prace adaptacyjne w budynku po szkole podstawowej przy ul. Staszica.

Mieszkańcy Łęcznej z entuzjazmem przyjęli wiadomość o powstaniu żłobka. Jak wskazują rodzice, placówka jest bardzo potrzebna, ponieważ w okolicy działają głównie prywatne żłobki, na które nie wszystkich stać. Nowy żłobek nie tylko wesprze finansowo rodziny, oferując niższe opłaty dzięki dofinansowaniu z programu „Maluch Plus”, ale także przyspieszy powrót rodziców na rynek pracy.

Burmistrz Łęcznej, Leszek Włodarski, przypomniał, że w latach 80. i 90. w sąsiedztwie działał już żłobek. Dzięki nowej inwestycji budynek zostanie dostosowany do potrzeb niemal setki dzieci, w tym także tych z niepełnosprawnościami. Aranżacja wnętrza obejmie stonowane kolory i fototapety z motywami natury, co ma stworzyć przyjazne warunki dla najmłodszych.

Edyta Profic, kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Miejskim, zapewnia, że projekt obejmuje pięć sal, które będą przygotowane z myślą o komforcie dzieci.

Żłobek nie tylko ułatwi rodzicom powrót do pracy, ale także wpłynie pozytywnie na rozwój dzieci. Jak zauważa Agnieszka Dubaj, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2, dzieci po żłobkach są bardziej samodzielne i odważniejsze, co ułatwia ich dalszą edukację w przedszkolu.

Gmina Łęczna planuje również pozyskać dodatkowy 1 mln zł na rozbudowę placu zabaw przy nowym żłobku, co jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność placówki.

BB

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876