To być może najważniejsza droga wybudowana w ostatnich latach. Chociaż nie jest najdłuższa, ma duże znaczenie dla komfortu poruszania się po Łęcznej, a także dla bezpieczeństwa. Do tej pory do centrum miasta można było wjechać z jednej strony, a za chwilę będzie można zrobić to już trzema drogami.
Poprawi to wygodę, powinno ograniczyć okazjonalne korki, wpłynie też na większe bezpieczeństwo. Dojazd straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego będzie możliwy z pominięciem drogi krajowej czyli al. Jana Pawła II.


Na ulicy Kardynała Wyszyńskiego drogowcy wybudowali już rondo. Wprost z niego zjedziemy w kierunku Wameksu i Urzędu Skarbowego. Druga drogowa odnoga prowadzi od stacji paliw Lotos, przy starostwie po drogę przy zakładzie energetycznym. Ten etap prac jest już na finiszu. Roboty brukarskie zostały już wykonane. Kończy się układanie nawierzchni bitumicznych, montaż słupów i opraw oświetleniowych. Przed budynkami Starostwa Powiatowego oraz przed kościołem p.w. św. Barbary pojawiły się nowe miejsca parkingowe. Koszt inwestycji to 5,3 miliona złotych.
To jednak nie koniec prac, dzięki pozyskaniu pieniędzy zewnętrznych już rozpoczęły się prace nad II etapem inwestycji. Zakłada ona kontynuację drogi w kierunku południowym od nowego ronda na ulicy Kardynała Wyszyńskiego aż do ulicy Wierzbowej, w ten sposób z osiedla Bobrowniki będzie można dojechać aż pod Wamex. Na kierunku zachodnim nowa droga poprowadzi, aż pod sklep Lidl i umożliwi wjazd na ulicę Krasnystawską. Całkowity koszt inwestycji, która ukończona zostanie jeszcze w tym roku to 3.3 mln. 95% pochodzi z Rządowego Funduszu Drogowego.

BB

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876