Po kilku latach przerwy roboty budowlane powróciły na Stare Miasto w Łęcznej. Tym razem zajęto się Rynkiem II oraz wieloma uliczkami w jego otoczeniu, nieobjętymi rewitalizacją sprzed lat.

Na Stare Miasto od strony osiedla Samsonowicza dostaniemy się już nową kładką nad ulicą Lubelską. Jej budowa wskazywana była w trakcie konsultacji społecznej przez mieszkańców i zyskała wsparcie projektantów.

Ulice Starego Miasta otrzymają nową kanalizację deszczową, chodniki, oświetlenie drogowe i oczywiście nawierzchnię. Zupełnie zmieni się Rynek II. Już wyburzony został stojący na jego środku barak. Teraz dobrze widać wielkość tego placu, a jest on porównywalny do Rynku w Zamościu!! Prawda, że ciężko to sobie zobrazować?

Mieliśmy taki właśnie plac, ale był zaniedbany i popadał w ruinę. Teraz nabierze charakteru reprezentacyjnego. To tam będą mogły odbywać się duże wydarzenia oraz koncerty. Przy samym placu budowana jest od podstaw gminna kamienica. Znajdą się w niej mieszkania komunalne, ale także miejsce na świetlicę oraz siedzibę klubu seniora. Z czasem i sąsiednie zabudowania będą musiały zmienić wygląd, aby nie odstawać od odnowionego rynku. Zmiany na Starym Mieście to także nowe skwerki służące odpoczynkowi i zabawie. Jeden z nich umiejscowiony zostanie pod nową kładką.

Na całość realizacji projektu Urząd Miejski w Łęcznej pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej.

GK

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876