W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka policjantki z łęczyńskiej komendy spotkały się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Numer 2 w Łęcznej. Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o przysługujących im prawach.

Co roku 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To właśnie w tym dniu w 1989 roku Zgromadzenie ogólne ONZ przyjęło Konwencje o Prawach Dziecka. Tego dnia w szczególny sposób uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dobra okazja, aby z dziećmi porozmawiać o ich prawach, ale także o ich obowiązkach. W czasie spotkania rozmawiano z uczniami między innymi o prawie do życia, do rozwoju, do wychowania w rodzinie, do wyrażania własnych poglądów, do opieki medycznej, do nauki, do wypoczynku. Policjantki podkreślały, że prawa te są chronione i muszą być przestrzegane przez dorosłych. Jak podkreślały każde dziecko, niezależnie od wieku, koloru skóry, płci, religii, niepełnosprawności czy statusu majątkowego ma swoje niezbywalne prawa. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Łęczna 24 listopada 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876