Do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 24-latkowi z powiatu łęczyńskiego, którego zatrzymali policjanci po tym, jak wyprzedził nieoznakowany policyjny radiowóz. Kierowca renault megane zwrócił uwagę policjantów z drogówki, kiedy przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas kontroli wyszło na jaw, że jest też nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

- W minioną środę po godzinie 17.00 policjanci z lubartowskiej drogówki jadąc nieoznakowanym radiowozem przez Rudkę Kijańską zauważyli, że wyprzedził ich kierujący samochodem marki Renault Megane – informuje starszy sierżant Jagoda Stanicka. Chwilę później samochód przyspieszył, przekraczając dopuszczalną prędkość. Policyjny videorejestrator odnotował przekroczenie 20 km/h. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę renault do kontroli. Od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 24-latek z powiatu łęczyńskiego ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił na komendę, a jego samochód został odholowany na policyjny parking. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Łęczna 20 maja 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876