Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy wobec 41-latka z gm. Puchaczów. Policjanci podczas interwencji domowej w jego pokoju znaleźli słoik z marihuaną.

- W sobotę przed godziną 23:00 łęczyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w gminie Puchaczów – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jeden z mieszkańców awanturuje się. W trakcie wykonywanych czynności na miejscu interwencji funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. W pokoju 41-letniego awanturującego się domownika zauważyli rozsypany susz roślinny. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi znaleźli słoik plastikowy z zawartością marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli 160 gramów tego narkotyku. Jak ustalili kryminalni mężczyzna najpierw zebrał konopie a potem je suszył i rozdrabniał.

41-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Wczoraj mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo jakiego się dopuścił zagrożone jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 2 marca 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876