Policjanci zatrzymali 18 – letniego mieszkańca Łęcznej, który wybił szyby w oknach zakrystii na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej. Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 złotych.

W miniony czwartek łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wybicia okien na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej. Wandal wybił dwie szyby w pomieszczeniach zakrystii. Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 złotych. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wykonali między innymi oględziny i zabezpieczyli monitoring.

- Zajmujący się tym zgłoszeniem funkcjonariusze a także we współpracy z księżmi wytypowali sprawcę – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. - Okazał się nim 18 – letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna został zatrzymany a następnie przewieziony do policyjnej celi. Jak ustalili stróże prawa na jego koncie znajduje się również zniszczenie 3 kloszy do lamp oraz 3 oczek oświetleniowych, również na szkodę tej samej parafii. Tego czynu mężczyzna dokonał w połowie listopada. Wówczas straty oszacowano na kwotę 500 złotych. Mężczyzna odpowie również za zniszczenie plakatów, które znajdowały się na szybie przy wejściu do domu parafialnego parafii pod wezwaniem świętej Barbary w Łęcznej.18 – latek za popełnione wykroczenia usłyszał już zarzuty.

Łęczna 30 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876