Łącznie 6 zarzutów przedstawili łęczyńscy policjanci 16–letniemu mieszkańcowi Łęcznej Nastolatek w ciągu kilku ostatnich dni dokonywał włamań i kradł rowery. Spowodował straty na blisko 10 tysięcy złotych. Kryminalni odzyskali wszystkie skradzione jednoślady, które wkrótce trafią do prawowitych właścicieli.

- Do kradzieży z włamaniem i kradzieży dochodziło w Łęcznej pomiędzy 13 a 15 listopada b.r. - informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Nieznany sprawca włamywał się do piwnic w blokach, skąd kradł przede wszystkim rowery. Policjanci otrzymywali również zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów z klatek schodowych łęczyńskich bloków. Ponadto doszło również do usiłowania włamania do sklepu rowerowego. Tam sprawca uszkodził drzwi powodując straty w wysokości 2 tysięcy złotych. Łączna wartość skradzionych jednośladów została oszacowana na kwotę blisko 10 tysięcy złotych.

Policjanci szczegółowo analizowali zebrane informacje mogące naprowadzić na trop złodzieja. Funkcjonariusze szybko ustalili, że za sprawą tych kradzieży stoi 16 – letni mieszkaniec Łęcznej.

Nastolatek długo nie nacieszył się łupami. Policjanci zatrzymali go wczoraj, 17 listopada. Kryminalni odzyskali wszystkie skradzione rowery, które ukryte były w zaroślach na terenie Łęcznej. Wkrótce zostaną przekazane prawowitym właścicielom.

16-latkowi policjanci przedstawili 6 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do wydziału rodzinnego i nieletnich sądu rejonowego.

Łęczna 18 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876