Nową wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Łęcznej 28 października została wybrana Renata Okoń (komitet Wspólna Sprawa). Zastąpiła na tym stanowisku odwołanego wcześniej Zbigniewa Łagodzińskiego (komitet Lepsza Łęczna).

Po śmierci Andrzeja Grzesiuka, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łęcznej od początku kadencji, o tą funkcję ubiegało się dwóch kandydatów. Po bratobójczej walce, w której wystąpili Zbigniew Łagodziński oraz Mariusz Fijałkowski z komitetu Lepsza Łęczna, stanowisko po głosowaniu zdobył ten pierwszy.

Nie nacieszył się nim długo. Na skutek utraty zaufania związanego z aferą przy przyznawaniu dotacji na kościół pw. Św. Marii Magdaleny, został przez radnych odwołany.

Pierwsza próba obsadzenia wolnego stanowiska okazała się nieudana. Sytuacja zmieniła się w czwartek, tym razem o funkcję wiceprzewodniczącego walczyło dwóch kandydatów, którzy do rady weszli z komitetu burmistrza Wspólna Sprawa Marek Wojciechowski oraz Renata Okoń. Kandydat na co dzień pracujący w Centrum Kultury w Łęcznej otrzymał 6 głosów poparcia, a pracownica Spółdzielni Mieszkaniowej im. Stefana Batorego w Łęcznej 11. Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Łęcznej została Renata Okoń.

Renata Okoń ma 42 lata, jest mężatką z dwójką dzieci. W radzie pełni też funkcję wiceprzewodniczącej komisji rewizyjnej, jest członkiem komisji finansów i budżetu oraz kultury, sportu, turystyki i młodzieży. Pracuje w Spółdzielni Mieszkaniowej im. Stefana Batorego w Łęcznej. Jest także członkiem zarządu Rady Osiedla Bobrowniki.

Łęczna 31 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876