Policjantki z łęczyńskiej komendy spotkały się z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem. Funkcjonariuszka omówiła problematykę dotyczącą handlu ludźmi, wskazała jak działają sprawcy, na co należy zwrócić uwagę, żeby nie stać się ich ofiarą i przede wszystkim, gdzie szukać pomocy.

- Podczas prowadzonego spotkania z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem policjantka wskazywała jakie osoby są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo handlu ludźmi – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Omówiła sposoby i metody działania sprawców. Podkreślała na co należy zwracać uwagę żeby nie stać się ich ofiarą. Wskazywała na prace zarobkowe za granicą, które w dalszym ciągu stwarzają atrakcyjne perspektywy zatrudnienia. Panująca na świecie pandemia to nietypowy okres szczególnie sprzyjający rozwojowi handlu ludźmi w postaci pracy przymusowej. Rosnąca niepewność na rynku pracy zwiększa ryzyko, że sytuacja ta zostanie wykorzystana przez grupy przestępcze rekrutujące ludzi do pracy przymusowej. Funkcjonariuszka apelowała, aby zwrócić szczególną uwagę na z pozoru bardzo atrakcyjne warunki pracy w powiązaniu z niskimi wymaganiami co do posiadanych kwalifikacji i umiejętności, a także na ograniczony kontakt z potencjalnym pracodawcą.

Tego typu spotkania mają na celu przestrzec i uchronić młodych ludzi przed podejmowaniem niewłaściwych, często pochopnych decyzji i przede wszystkim uświadomić, że zjawisko handlu ludźmi to może tak naprawdę dotyczyć każdego z nas bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, wykształcenie.

Łęczna 21 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876