W okresie od 8 do 14 października do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej wpłynęło siedem zgłoszeń. Były to: 4 pożary i 3 miejscowe zagrożenia.

12 października br. o godz. 3:47 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Cycowie. Do działań zadysponowano zastęp z KP PSP w Łęcznej oraz zastępy z OSP Cyców, OSP Świerszczów, OSP Nowy Stręczyn, OSP Bekiesza. Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że pali się część budynku gospodarczego. W murowanym budynku, krytym blachą, składowano drewno opałowe. Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody na pożar, który zlokalizowano. Następnie przystąpiono do rozbiórki części nadpalonego dachu budynku z jednoczesnym dogaszaniem tlących się elementów konstrukcji dachu oraz składowanego drewna. Pożar ugaszono. Na zewnątrz przy budynku zaparkowany był samochód osobowy ( ford mondeo), w którym na skutek wysokiej temperatury stopiły się przednie elementy pojazdu z tworzywa sztucznego. Akcja ratowniczo - gaśnicza trwała ponad 2 godz. Wzięło w niej udział 5 zastępów straży pożarnej - 19 ratowników i policja.

8 października br. o godz. 20:47 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Charlęż, gm. Spiczyn. Do działań zadysponowano zastęp z KP PSP w Łęcznej, oraz zastępy z OSP Spiczyn, OSP Jawidz, OSP Charlęż. Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że z budynku mieszkalnego wydobywa się dym. Ustalono, że pali się w pomieszczeniu kotłowni. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek. Działania straży pożarnej polegały na wejściu ratowników do środka pomieszczenia, w którym paliły się plastikowe przedmioty i drewno opałowe oraz podaniu prądu proszku na pożar. Tlące się elementy wyniesiono na zewnątrz i dogaszono. Dom przewietrzono przy pomocy agregatu oddymiającego i dodatkowo sprawdzono miernikiem wielogazowym. Akcja ratowniczo - gaśnicza trwała ponad godzinę. Wzięło w niej udział 4 zastępy straży pożarnej - 20 ratowników.

Łęczna 15 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876