64 – letnia mieszkanka Łęcznej padła ofiarą oszusta, który nakłonił ją do zainwestowania pieniędzy w kryptowaluty. W krótkim czasie miała otrzymać duże zyski z inwestycji, a w rezultacie straciła blisko 40 tysięcy złotych.

- 6 października do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 64 – letnia mieszkanka Łęcznej – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Kobieta poinformowała, że na początku września przeglądając strony internetowe zauważyła reklamę jednej z firm zajmującej się obrotem kryptowalutami. Weszła na tę stronę i podczas wypełniania kwestionariusza podała swoje dane osobowe, adresowe oraz numer telefonu. Następnie telefonicznie skontaktował się z nią mężczyzna o wschodnim akcencie, który namawiał ją do kupienia kryptowalut. Zapewniał, że inwestując pieniądze w kryptowaluty istnieje pewny i przede wszystkim szybki zysk. Na prośbę swojego rozmówcy kobieta podała dane swojej karty płatniczej oraz zainstalowała na swoim telefonie aplikację AnyDesk. Pobrana aplikacja dała mężczyźnie dostęp do jej telefonu i konta. Kolejne aplikacje na telefonie instalował już oszust, który wykonywał różne operacje na koncie 64 – latki. W rezultacie zamiast zarobić na inwestycji w kryptowaluty mieszkanka Łęcznej straciła blisko 40 tysięcy złotych.

Opisywane zdarzenie pokazuje jak łatwo można wpaść w sidła manipulacji stosowanej przez oszustów. Dlatego zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Przede wszystkim nikomu nie wolno udostępniać danych logowania do rachunków bankowych.

Łęczna 8 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876