Łęczyńscy kryminalni zatrzymali 67-latka z gminy Milejów. Mężczyzna na terenie swojej posesji wytwarzał, a następnie sprzedawał wyroby tytoniowe bez wymaganego wpisu do rejestru. Usłyszał już zarzuty.

Łęczyńscy kryminalni w jednej z miejscowości na terenie gminy Milejów dokonali przeszukania terenu posesji należącej do 67-latka. Funkcjonariusze ujawnili 25 sznurów z suszącymi się liśćmi tytoniu, kilkanaście paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, krajankę tytoniową, ponad 600 sztuk pustych paczek na papierosy, kilka tysięcy gilz oraz maszynki do produkcji papierosów i metalowy młynek do tytoniu. Łącznie zabezpieczono około 60 kilogramów tytoniu. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wprowadzał do obrotu handlowego papierosy na opakowaniach których nie zamieszczono ostrzeżenia zdrowotnego.

67-latek został zatrzymany – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Usłyszał 4 zarzuty z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych, Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz z Ustawy Kodeks Karny Skarbowy.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Czyny o jakie jest oskarżony zagrożone są karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Łęczna 2 września 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876