Łącznie 6 zarzutów przedstawili łęczyńscy policjanci 30-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Mężczyzna od kwietnia br kradł rowery w Łęcznej i Milejowie.

Do kradzieży z włamaniem i kradzieży w Łęcznej dochodziło od kwietnia. Wówczas nieznany sprawca włamywał się do piwnic w blokach, skąd kradł przede wszystkim rowery. Jego łupem padły też narzędzia i 7 butelek z zawartością alkoholu. Policjanci otrzymywali ponadto zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów z klatek schodowych łęczyńskich bloków oraz kradzieży roweru z parkingu sklepowego w Milejowie. Straty spowodowane przestępczym procederem zostały oszacowane na łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się łęczyńscy kryminalni. Policjanci na bieżąco analizowali zebrane w prowadzonych sprawach informacje. Na podstawie swoich ustaleń wytypowali sprawcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu 6 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Ponadto okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności 30 - latek trafił do aresztu.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają przed zakupem rowerów pochodzących z niewiadomego źródła. Zgodnie z kodeksem karnym nabywanie przedmiotów pochodzących z kradzieży lub udzielenie innej osobie pomocy w sprzedaży takiej rzeczy zagrożone jest karą pozbawienia do lat 5 w przypadku paserstwa umyślnego z kolei za nieumyślne paserstwo może też grozić kara i to nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 25 lipca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876