Czujność podczas sprzedaży towarów za pośrednictwem portalu OLX jest wprost niezbędna. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Milejów, który zamiast zarobić na sprzedaży fotelika dziecięcego, stracił ponad 7 tysięcy złotych.

Łęczyńscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa przy pomocy popularnego portalu ogłoszeniowego. Tym razem ofiarą takiego przestępstwa padł mieszkaniec gminy Milejów. 40 – latek poinformował policjantów, że wystawił do sprzedaży na portalu OLX fotelik dziecięcy. Za pośrednictwem komunikatora internetowego WhatsApp skontaktował się z nim potencjalny klient zainteresowany zakupem. Oświadczył, że pieniądze za zakupiony przedmiot może odebrać po wejściu w link. Mężczyzna kliknął w przesłany link, wpisał dane ze swojej karty płatniczej, pesel i kod uwierzytelniający po czym zaakceptował transakcję. Następnie otrzymał wiadomość, że jego karta nie działa i żeby spróbował innej karty. Wówczas 40 – latek nabrał podejrzeń i zalogował się na swoje konto. Jak się okazało z jego konta zniknęło 7.100 złotych.

Uwaga! Podczas sprzedaży towarów nigdy nie korzystaj z przesłanych linków!

Sprzedający powinien podać jedynie numer konta bankowego. Takie dane jak numer karty kredytowej, data ważności i nr CVV podajemy tylko gdy sami chcemy kupić towary on-line a strona internetowa przez którą dokonujemy zakupu jest wiarygodna.

Łęczna 20 lipca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876