Jadąc toyotą po rondzie w Łęcznej wypadła z pasa jezdni i uderzyła w renault. Przy wsparciu świadków zdarzenia kobieta została zatrzymana. Jak się okazało sprawczyni kolizji była kompletnie pijana.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj, 13 lipca na terenie Łęcznej. Kierująca osobową toyotą wypadła z pasa jezdni na rondzie i uderzyła w prawidłowo poruszające się renault. Kobieta po zderzeniu nie zatrzymała się i uciekła z miejsca zdarzenia. Dwie osoby będące świadkami zdarzenia, wkrótce po incydencie, zatrzymały pojazd i uniemożliwiły pijanej kobiecie dalszą jazdę, a następnie poinformowały o całej sytuacji łęczyńskich policjantów.

- Przybyli na miejsce zdarzenia łęczyńscy mundurowi dokonali kontroli stanu trzeźwości kierującej toyotą – informuje sierżant sztabowy Izabela Zięba. Badanie 37-latki podejrzanej o spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym wykazało, iż miała 3 promile alkoholu w organizmie.

Kobieta będzie teraz odpowiadała przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi jej kara do 2 lat więzienia, dotkliwe konsekwencje finansowe i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto poniesie koszty naprawy wyrządzonej szkody w mieniu.

 

Łęczna 14 lipca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876