Jeden z kierowców, który jechał swoim autem drogą krajową 82, w miejscowości Zofiówka widząc pijanego rowerzystę uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił policję. Kierujący jednośladem miał blisko 2,50 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę, 19 czerwca po godzinie 18.00 łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni o ujęciu nietrzeźwego rowerzysty na drodze krajowej 82. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Lublina jadąc swoim autem w miejscowości Zofiówka zauważył rowerzystę, który miał problem z utrzymaniem równowagi i prawidłową jazdą. Mężczyzna postanowił go zatrzymać i przekazać w ręce policjantów.

Podczas legitymowania rowerzysta podawał policjantom fałszywe dane personalne. Po ustaleniu prawdziwej tożsamości funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 46 – letni mieszkaniec gminy Łęczna miał blisko 2,50 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara aresztu albo grzywny.

Jak podkreśla aspirant Magdalena Krasna z KPP w Łęcznej, nietrzeźwi rowerzyści na drodze stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla samych siebie ale i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Cyklista jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego w przypadku zderzenia z samochodem narażony jest na poważne obrażenia ciała, a nawet na śmierć.

 

Łęczna 21 czerwca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876