Łęczyńscy policjanci zatrzymali 19-latka z gminy Puchaczów. Jak ustalili funkcjonariusze, młody mężczyzna zakładał do swojego auta skradzione wcześniej tablice rejestracyjne i jechał na stacje benzynowe, skąd kradł paliwo.

Łęczyńscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży paliwa na stacjach benzynowych zlokalizowanych w powiecie łęczyńskim. Policjanci na bieżąco analizowali zebrane w prowadzonej sprawie informacje. Na podstawie ustaleń operacyjnych wytypowali sprawcę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Puchaczów. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę.

Jak ustalili funkcjonariusze 19-latek do swojego auta przykręcał skradzione wcześniej tablice rejestracyjne oraz zaklejał naklejkę z hologramem na szybie. Tak przygotowanym pojazdem jechał tankować paliwo, po czym odjeżdżał nie płacąc za nie. Na terenie powiatu łęczyńskiego dokonał kradzieży blisko 140 litrów paliwa z trzech stacji paliw. Straty, które spowodował, oszacowano na blisko 760 złotych. Według policjantów mężczyzna dokonywał kradzieży paliwa również na terenie innych powiatów.

19-latek usłyszał już zarzuty kradzieży paliwa. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wysoka cena skradzionego paliwa.

Łęczna 24 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876