235 tysięcy złotych otrzyma z Narodowego Instytutu Wolności niedawno powołana Fundacja Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego. Anna Wójcik, prezeska łęczyńskiej fundacji jest członkinią lokalnych struktur PiS i pochodzi z gminy Milejów.

Narodowy Instytut Wolności na początku 2021 roku rozpisał konkurs grantowy w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich. Fundacje startujące w konkursie mogły się starać o naprawdę duże pieniądze, nawet ponad 500 tys. zł, w czterech programach. Wsparcie obywatelskich inicjatyw godne pochwały, tyle że już pierwsze decyzje o podziale pieniędzy ogłoszone pod koniec kwietnia wzbudziły kontrowersje i wątpliwości. Fundacja Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego otrzyma przez dwa lata 235,5 tysięcy złotych w ramach programu PROO 4 (rozwój instytucjonalny think tanków obywatelskich). Ma też możliwość otrzymania kolejnych 481 tysięcy zł z trwającego programu PROO 1A (wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego), bo zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu.

Kto słyszał o tej fundacji? Zapewne niewiele osób i nic dziwnego bo Fundacja Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego została zarejestrowana całkiem niedawno – 21 stycznia, czyli zaledwie około miesiąca przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Mimo to jej projekt został oceniony na maksymalne 100 punktów (dostała maksymalną ilość punktów m.in. za doświadczenie! Przypomnijmy, że została zarejestrowana trzy miesiące temu, a wniosek złożono miesiąc po rejestracji!). Prezesem i jedynym pracownikiem fundacji jest Anna Wójcik z lokalnych struktur PiS.

Dotacja budzi jednak wątpliwości Krzysztofa Jakubowskiego, prezesa Fundacji Wolności z Lublina – napisał Dziennik Wschodni. – Zdumiewające, że fundacja założona miesiąc przed złożeniem wniosku otrzymała maksymalną liczbę punktów, w tym za swoje doświadczenie i dotychczasowy wpływ na sferę publiczną. Nie znam tej organizacji ani żadnych jej badań i analiz dotyczących spraw publicznych – powiedział gazecie Krzysztof Jakubowski.

Łęczna 13 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876