Chełmska posłanka Monika Pawłowska zapowiada pozew przeciwko Hubertowi Znajomskiemu z Łęcznej. Za co? Znajomski na swoim blogu zasugerował, że posłanka Pawłowska znęca się nad swoimi współpracownikami. Więc Pawłowska deklaruje teraz publicznie, że sprawa zostanie skierowana do sądu, a działacz LGBT z Łęcznej poniesie konsekwencje prowadzonej przeciwko niej gry politycznej.

O co ten bój w rodzinie? Tak, niejako w rodzinie, bo na swoim koncie na FB, Hubert Znajomski określa się jako Koordynator powiatowy w: Wiosna Biedronia, od 1 maja 2019– obecnie. Tymczasem Monika Pawłowska, została wybrana z okręgu numer 7 (chełmsko-zamojski) do Sejmu, reprezentując Wiosnę Roberta Biedronia w klubie Lewicy. Na taką przynajmniej Pawłowską głosowali wyborcy, bo ostatnio posłanka lewicy zadeklarowała przejście do … mocno prawicowego i troszkę liberalnego Porozumienia Jarosława Gowina.

Osobiście rozumiem, że wejście do partii (każdej) i spojrzenie na nią od środka, od kuchni, może niejednego skonsternować i skłonić do zmiany politycznych barw. Ale z lewicy do zjednoczonej prawicy? Można tak z dnia na dzień powiedzieć, że białe nie jest białe, a czarne nie jest czarne? Obserwując naszych polityków widać że można! Niedawno stwierdziła w mediach społecznościowych Dziś rozpoczynam współpracę z premierem Jarosławem Gowinem. Brawurowo dodała, że teraz najbliższy jest jej program Porozumienia. To jedyne ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski. Nie wstępuję do klubu PiS, pozostaję posłem niezrzeszonym – zaasekurowała się Pawłowska i zaakcentowała w mediach: To decyzja zgodna z moim sumieniem i tym, do czego zobowiązałam się wobec moich wyborców.

To naprawdę ciekawe co sądzą rzeczywiście jej wyborcy. Jak mają zrozumieć, że niedawno chciała odwołania wojewody lubelskiego, Lecha Sprawki z PiS, a dzisiaj wstąpiła do ugrupowania, które jest w koalicji rządowej z PiS?

W rozmowie z „Dziennikiem wschodnim” posłanka podkreśliła jednak, że to nie pierwszy raz, gdy po odejściu do Porozumienia, jest atakowana w internecie przez działaczy swojej poprzedniej formacji. Tymczasem Hubert Znajomski, działacz „jej poprzedniej formacji” jeszcze w ubiegłym roku współorganizował strajk kobiet w Łęcznej, a dzisiaj stoi na czele grupy zmierzającej do przeprowadzenia referendum odwołującego lewicowego burmistrza Łęcznej. Co jeszcze bardziej intrygujące, działacz LGBT działa niejako na korzyść łęczyńskiego PiS, któremu z burmistrzem Włodarskim jest nie po drodze.

Zrozumie ktoś coś z tego? Ja już nie próbuję, tak jak nie będę starał się wyjaśnić o co chodzi w sporze Znajomski – Pawłowska. Niech się sądzą, niech się męczy z tym sąd. Został przecież zreformowany przez ministra Ziobro...

Łęczna 22 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876