48-letni mieszkaniec gminy Ludwin odpowie za nielegalną produkcję alkoholu, jego sprzedaż oraz częstowanie wyprodukowanymi napojami alkoholowymi swoich gości. Łęczyńscy kryminalni w miejscu zamieszkania bimbrownika zabezpieczyli trzy aparatury do produkcji alkoholu, ponad 4 tysiące litrów zacieru oraz blisko 200 litrów wyprodukowanego już alkoholu.

Łęczyńscy kryminalni pojechali na teren jednej z posesji położonej w gminie Ludwin. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 48-letni mężczyzna zajmuje się nielegalnym wyrabianiem alkoholu. Przypuszczenia znalazły potwierdzenie.

Podczas przeszukania policjanci w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli i zabezpieczyli trzy aparatury do produkcji alkoholu, ponad 4200 litrów ,,zacieru’’ znajdującego się w plastikowych beczkach oraz 190 litrów już wyprodukowanego alkoholu etylowego.

Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany i przewieziony na komendę. Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 48 – latek wyrobiony alkohol sprzedawał oraz podawał znajomym.

Wczoraj mężczyzna usłyszał cztery zarzuty dotyczące wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, sprzedaży oraz podawania napojów alkoholowych. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Łęczna 16 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677