W trosce o zmniejszenie zjawiska bezdomności zwierząt, gmina Ludwin prowadzi program pozwalający właścicielom psów i kotów na uzyskanie wsparcia finansowego na przeprowadzenie sterylizacji swoich pupilów. Mieszkańcom gminy przysługuje dofinansowanie 60 proc. kosztów zabiegu sterylizacji oraz kastracji psów i kotów.

Sterylizacja kotów i psów przyczynia się do ograniczenia wzrostu populacji i związanych z tym problemów, takich jak wysoka umieralność bezdomnych czworonogów czy przepełnione schroniska dla zwierząt. Ponieważ ilość schronisk i miejsc w nich jest ograniczona, co roku usypia się miliony psów i kotów. Większość z nich to przypadkowe potomstwo niewykastrowanych, włóczących się rodziców.

Procedura uzyskania dofinansowania jest prosta. Po potwierdzeniu uzyskania dofinansowania w urzędzie gminy właściciel zwierzęcia powinien zgłosić się do lekarza weterynarii, który podpisał z gminą umowę na przeprowadzenie zabiegów (zlokalizowane w Ludwinie oraz Ludwinie Kolonii) i umówić się na przeprowadzenie zabiegu, w terminie miesiąca od złożenia wniosku.

Ilość zabiegów sterylizacji lub kastracji z dofinansowaniem jest ograniczona wielkością środków zapewnionych na ten cel w budżecie gminy. W 2021 r. przeznaczono na ten cel 8 tysięcy zł. Informacje oraz wnioski można uzyskać w Urzędzie Gminy w Ludwinie pok. 19, tel. (81) 757-06-75.

Łęczna 10 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876