Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w powiecie łęczyńskim. W miejscowości Bekiesza kierujący oplem potrącił idącego prawą stroną jezdni mężczyznę w wieku 39 lat. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Do wypadku doszło 25 lutego około godz. 18.00 w miejscowości Bekiesza gm. Cyców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec gm. Cyców w wieku 38 lat, kierujący pojazdem marki Opel Vectra potrącił pieszego mieszkańca tej samej gminy. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych, poruszał się prawą stroną jezdni poza terenem zabudowanym. Prawdopodobnie przewrócił się też bezpośrednio przed jadącym pojazdem.

Na miejsce wypadu skierowano trzy jednostki ratowników ze straży pożarnej – z KP PSP w Łęcznej oraz jednostki OSP Cyców i OSP Świerszczów. Poszkodowany był nieprzytomny, ratownicy przystąpili więc do udzielania pierwszej pomocy. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego przekazano go medykom z karetki. Jednocześnie zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego i dowieziono jego obsadę na miejsce zdarzenia, Niestety pomimo prowadzonej reanimacji poszkodowany zmarł.

Kierujący oplem był trzeźwy. Został również przebadany testerem narkotykowym, który nie wykazał w jego organizmie obecności narkotyków. Od kierowcy pobrano też krew do badań. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

Łęczna 26 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876