Oszustwa na "policjanta", "funkcjonariusza CBA" czy "wnuczka". Sposobów na wyłudzenia pieniędzy jest wiele. Przestępcy wymyślają ciągle nowe metody, podszywając się pod osoby, które budzą zaufanie. Tylko 9 lutego łęczyńscy policjanci otrzymali dwa sygnały od mieszkańców powiatu łęczyńskiego o próbach oszustwa.

Przedwczoraj łęczyńscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące prób oszustwa. Najpierw na telefon stacjonarny 74-letniej właścicielki jednego ze sklepów spożywczych zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Oznajmił, że grupa przestępcza zaciągnęła na nią kredyt w wysokości 40 tys. złotych. Dzwoniący oszust na potwierdzenie polecił, dla potwierdzenia, zadzwonić pod numer 112 lub 997.

Kobieta nie rozłączając się wybrała numer 997. W tym momencie oszust przekazał słuchawkę innej osobie, która potwierdziła podane podczas rozmowy nazwisko policjanta. Mężczyzna wypytywał kobietę o jej wiek, o konto i kto jest upoważniony do konta. Następnie poinformował, że musi ona zgłosić się na komendę celem wyjaśnienia sprawy.

W drugim przypadku na telefon komórkowy 58-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Poinformował, że będzie musiała zgłosić się na posterunek policji ponieważ, ktoś w jej imieniu chce wziąć pożyczkę w kwocie 40 tys. złotych. Po tym jak kobieta zadawała bardzo dużo pytań jej rozmówca rozłączył się.

Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie gotówki, czy udział w "tajnych akcjach".

Łęczna 10 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876