Łęczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju na 26-latku. Młodzi mężczyźni pobili go, po czym ukradli samochód marki Opel Agila oraz telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu. 26-letni mieszkaniec gminy Wólka wraz ze swoim 20-letnim kolegą oraz jego „znajomymi” podróżował swoim autem marki Opel Agila. Kiedy zatrzymali się w Zawieprzycach (gmina Spiczyn) 26-latek został wyciągnięty zza kierownicy pojazdu. Mężczyźni pobili go, zadając ciosy w twarz oraz kopiąc po całym ciele. Skradli mu komórkę, po czym wsiedli w samochód pokrzywdzonego i odjechali. 26-latek wraz ze swoim 20-letnim kolegą pieszo poszli do domu.

Rozbójnicy szybko porzucili skradzione auto, zostawiając pojazd nieopodal miejsca zamieszkania pokrzywdzonego. Auto policjanci przekazali właścicielowi.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci wytypowali dwóch podejrzanych. W poniedziałek zatrzymali 20-letniego przestępcę. Dzień później jego o rok młodszego kompana. Obaj są mieszkańcami gminy Serniki. Funkcjonariusze przedstawili im zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała. Zostali doprowadzeni do prokuratury. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kara do 12 lat pozbawiania wolności.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Łęczna 21 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876