Kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na pobocze i staranował latarnię oświetleniową znajdującą się na terenie gm. Puchaczów. Młody kierowca, który oddalił się z miejsca zdarzenia został zatrzymany przez łęczyńskich mundurowych. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany.

Wczoraj, 9 sierpnia po godz. 23:30 dyżurny łęczyńskiej komendy został poinformowany, że na terenie gm. Puchaczów prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca samochodu marki audi dachował i uderzył w słup oświetleniowy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Na jednej z posesji oddalonej o kilka kilometrów od miejsca zdarzenia policjanci znaleźli pojazd wskazany w zgłoszeniu. Jak się okazało kierowcą był 21-letni mieszkaniec gm. Puchaczów, który tłumaczył, że wypił kilka piw i wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Podczas powrotu do domu stracił panowanie nad samochodem i w konsekwencji uderzył w słup ogrodzeniowy. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że młody kierowca był kompletnie pijany, gdyż posiadał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez łęczyńskich mundurowych.

21-letni kierowa będzie musiał pożegnać się na dłuższy czas z prawem jazdy. Poza tym grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwe konsekwencje finansowe. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Łęczna 10 sierpnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876