Policjanci z Łęcznej zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Uprawa należała do dwóch młodzieńców w wieku 20 i 21-lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej bazując na informacjach własnych pojechali w rejon gminy Siedliszcze, gdzie dwaj młodzi mężczyźni mieli założyć uprawę konopi indyjskich. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21-lat, którzy przyjechali podlewać rośliny. Młodzi mieszkańcy powiatu lubartowskiego zostali zatrzymani przez łęczyńskich funkcjonariuszy.

W miejscu uprawy policjanci znaleźli i łącznie zabezpieczyli 58 sadzonek konopi indyjskich indyjskich w końcowej fazie wzrostu oraz susz roślinny o łącznej wadze 200 gramów. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkań młodych „plantatorów” kryminalni znaleźli kolejne nielegalne substancje, w tym 2 sadzonki konopi we wczesnej fazie wzrostu i susz marihuany.

Obaj mężczyźni podejrzani o naruszenie przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Za uprawę konopi innych niż włókniste, jeżeli może ona dostarczyć znacznych ilości narkotyków może grozić kara do 8 lat więzienia.

Łęczna 24 lipca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876