Trwają prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszczowie. Realizowany jest drugi etap związany m.in. z rozbiórką szpitala oraz dawnego hotelu. Według przedstawicieli Starostwa toczą się według harmonogramu i centrum powinno zostać otwarte zgodnie z planem.

Podczas pierwszego etapu prac usunięto poszycie dachowe z budynku dawnego szpitala rejonowego. Kolejny etap to rozbiórka szpitala, budynków przyległych, czyli dawnego hotelu dla personelu oraz budynku magazynowo-gospodarczego.

Obecnie trwają prace wykończeniowe w nowym budynku. Teraz trwa osuszanie murów. W najbliższym czasie będą położone tynki oraz posadzka. Wokół budynku układana jest również kostka.

Prace związane z budową nowego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego mają zakończyć się za niespełna dwa miesiące. Nowo powstały budynek ma stać się miejscem pobytu oraz stymulowania kompetencji społecznych dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Centrum będzie w pełni dostosowany do potrzeb takich osób, bez barier architektonicznych.

Będzie przeznaczone dla 18 osób. W tym będzie 8 miejsc pobytu całodobowego, z czego 1 miejsce przeznaczone dla realizacji zadań w ramach opieki wytchnieniowej oraz 10 miejsc pobytu dziennego.

Na budowę oraz wyposażanie placówki przeznaczono 2,7 mln złotych. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Łęcznej, roczne utrzymanie obiektu oszacowano na 912 tys. zł.

Łęczna 07 lipca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876