Kara więzienia grozi 5 osobom po wspólnej imprezie w jednym z mieszkań w Lubartowie. Jej uczestnicy (wśród nich mieszkaniec powiatu łęczyńskiego) najpierw okradli, później związali i zamknęli w pomieszczeniu 30-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony następnego dnia rano korzystając z nieuwagi sprawców uciekł i powiadomił policjantów.

30-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego spożywał alkohol ze znajomymi w Lubartowie. Podczas imprezy jeden z mężczyzn, 41–letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego przy użyciu noża zmusił go do wydania portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową.

Następnego dnia mężczyzna chciał odzyskać swoje pieniądze i wraz z 46-letnim mieszkańcem Lubartowa udał się do tych samych znajomych aby odzyskać pieniądze. Na miejscu okazało się, że przebywało tam jeszcze 3 innych mężczyzn, którzy skrępowali go taśmą i zamknęli w innym pomieszczeniu. Zabrali mu również telefon. Rano korzystając z nieuwagi sprawców uciekł i powiadomił policję. Policjanci zatrzymali 5 osób. 31-letnią mieszkankę Lubartowa, 46-letniego mieszkańca Lubartowa, 41-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego, 32-letniego mieszkańca Lubartowa oraz 34-letniego mieszkańca gm. Radzyń Podlaski. Policjanci odzyskali także skradziony telefon.

Prokurator zwrócił się z wnioskiem do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu dla 2 osób a dla pozostałych trzech o zastosowanie dozoru. Za wymuszenie rozbójnicze grozi do 10 lat pozbawienia wolności natomiast za pozbawienie kogoś wolności wbrew jego woli do 5 lat więzienia.

Łęczna 12 czerwca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876