Zbiórka na operację i leczenie Filipka Bulandy z Jawidza, o której napisaliśmy w 4/2020 numerze GR Pojezierze zakończyła się wielkim sukcesem. Udało się zebrać 5,7 mln zł! Pieniądze wpłaciło ponad 128 tysięcy osób! Dzięki wsparciu chłopczyk będzie mógł udać się na leczenie do Stanów Zjednoczonych.

Pomogły m.in. akcje charytatywne, w które zaangażowały się gwiazdy show biznesu takie jak Filip Chajzer, Katarzyna Zielińska czy Patryk Vega.

Filip ma wyściółczaka anaplastycznego, najbardziej agresywny nowotwór mózgu. Filip przeszedł operację w Polsce. W jej trakcie usunięto sporą część guza. - Operacja była horrorem – pięciogodzinnym horrorem, o którym codziennie przypomina nam długa blizna na główce synka. Po operacji Filip leżał bezwładnie pod całą masą kabli i rurek prowadzących do maszyn, który utrzymywały go przy życiu – opowiadają rodzice. - Rączki i nóżki przywiązane były do łóżeczka… W czasie operacji udało się usunąć tylko część guza – tylko trzy z ośmiu centymetrów. Nowotwór wciąż jest w główce Filipa. W każdej chwili może odrosnąć, dać przerzuty…

- W Polsce usłyszeliśmy, że to koniec, a czasu z synkiem pozostało nam bardzo mało. Powiedziano nam, że Filipek umrze… Od tych słów zaczęło się nasze rozpaczliwe szukanie ratunku. Znaleźliśmy go w USA. Niestety leczenie tam kosztuje fortunę. Prosimy z całego serca pomóżcie ratować nasze dziecko – mówili zrozpaczeni rodzice.

Teraz na szczęście wszystko się udało i Filipek może wylecieć do Nationwide Childrens Hospital w Stanach Zjednoczonych na leczenie, która ma trwać około 10 miesięcy i będzie kosztowało ponad 5,5 mln złotych.

Łęczna 04 maja 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677