Członkowie OSP Ludwin (pow. łęczyński) zainicjowali ogólnopolską akcję oddawania krwi „Ochotnicy Się Podzielą”. Ma ona charakter internetowego apelu. Zapraszani do wzięcia w niej udziału są zastępy z całej Polski. Sami druhowie z OSP Ludwin w ramach akcji oddali ponad 4 litry krwi.

Celem akcji jest pozyskanie jak najwięcej krwi od druhów i druhen w całym kraju. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy oddać krew w wybranym punkcie, zrobić zdjęcie i udostępnić je na Facebooku. Wiadomo, że krew oddali już druhowie z zastępów OSP Turaszówki (woj. podkarpackie), Lewina Brzeskiego (woj. opolskie) czy Lipki (woj. opolskie).

Strażacy proponują, aby udostępniając informacje o akcji w swoich postach na Facebooku, oznaczać je hasztagami #ospchallenge, #ospwyzwanie, #ochotnicysiepodziela - by można było zliczyć, ile krwi w ramach akcji udało się zebrać w całej Polsce.

Łęczna 17 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876