Sześć firm zgłosiło chęć budowy kładki nad ul. Lubelską w Łęcznej. Oferta dwóch z nich mieści się w widełkach cenowych założonych przez Urząd Miasta.

Do końca roku powstanie obiekt o długości 78m i szerokości 4,00 m. Na płytach betonowych zostanie ułożona nawierzchnia z żywicy epoksydowo-poliuretanowej o kolorystyce różnej dla ciągu pieszego i rowerzystów. Po obu stronach kładki zostanie ustawiona balustrada wyposażona w dodatkowe poręcze przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Kładkę oświetlać będą punktowe światła LED, których oprawy zamontowane będą w pochwycie balustrady kładki. Świecić będą światłem o barwie od białej do barwy dziennej. Łącznie po obu stronach kładki zostanie zainstalowanych około 300 opraw. Woda z kładki będzie odprowadzana przez wpusty do kanalizacji deszczowej.

Budowa kładki nad ulicą Lubelską to kolejny po budowie kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej element projektu pn. „Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – II etap”.

Koszt inwestycji ma wynieść 2,2 mln zł. – Wyboru wykonawcy dokonamy w ciągu dwóch tygodni – mówi Kuczyński z Urzędu Miasta w Łęcznej.

Łęczna 21 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677