Łęczyńscy kryminalni zatrzymali trzech kłusowników, którzy na rzece Wieprz łowili ryby przy pomocy sieci rybackiej. To mężczyźni w wieku 68, 58 i 41 lat. Podczas przeszukania ich posesji zabezpieczono duże ilości sieci rybackich, więcierzy, podrywek oraz wnyków. Policjanci działali wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej.

Do łęczyńskich policjantów dotarły informacje, iż na rzece Wieprz co najmniej trzech mężczyzn rozkłada sieci i dokonuje nielegalnego połowu ryb. Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej natrafili na trop jednego z kłusowników. Podczas przeszukania posesji 68 letniego mieszkańca gminy Spiczyn policjanci znaleźli narzędzia połowowe i kłusownicze oraz 11 kg wysuszonych liści tytoniu.

W trakcie czynności służbowych realizowanych przez funkcjonariuszy na posesję 68 latka przyjechało dwóch mężczyzn w wieku 58 i 41 lat, którzy jak się okazało również dokonywali nielegalnego połowu ryb. W pojeździe, którym przyjechali dwaj mężczyźni, policjanci znaleźli ponton, przy użyciu którego rozkładali siatki na rzece Wieprz. Ponadto w mieszkaniach dwóch kłusowników zamieszkałych na terenie gminy Niemce policjanci stwierdzili dużą ilość narzędzi połowowych w postaci podrywek i sieci rybackich. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy rzeczy będą stanowiły dowód w sprawie.

Trzej kłusownicy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty nielegalnego połowu ryb na rzece Wieprz przy pomocy narzędzi połowowych. Ponadto 68-latek dopuścił się przestępstwa polegającego na posiadaniu urządzeń przeznaczonych do kłusowania, zaś 58 i 41 latek w związku z nielegalnym posiadaniem urządzeń do połowu ryb popełnili wykroczenie.

Łęczna 19 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876