W 1760 sztabach w kraju i zagranicą, czyli w większej liczbie niż rok temu, zbierane są od rana datki na pomoc chorym dzieciom przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W powiecie łęczyńskim sztaby działają w gminach Łęczna, Cyców, Milejów i Spiczyn. Orkiestra nie zagra niestety w gminach Ludwin i Puchaczów. Ani wśród władz, ani wśród mieszkańców nie było tam chętnych do utworzenia sztabu. Koncerty odbędą się natomiast na całym świecie – także w Australii i Nowej Zelandii. Sztaby WOŚP w Perth, Melbourne i Sydney zbierają datki na rzecz walki z pożarami, które rozprzestrzeniają się w Australii.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle”. W całym kraju zbierane są pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. - Podczas finału będzie mówione głównie o neurologii dzieci i diagnostyce m.in. padaczki - mówił Owsiak.

Chodzi zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji. Zebrane środki WOŚP zamierza przeznaczyć m.in. na lampy i stoły operacyjne, aparaty do znieczulenia, urządzenia teletransmisyjne, zestawy endoskopowe, sprzęt monitorujący, nowoczesne aparaty RTG czy diatermie. W ten sposób fundacja chce wesprzeć ogólną chirurgię, kardiochirurgię i neurochirurgię dziecięcą.

Rok temu dzięki wielkim sercom Polaków udało nam się zebrać rekordową kwotę 176 milionów zł. Złożyły się na to pieniądze z puszek jak i m.in. z licytowanych przedmiotów oraz atrakcji fundowanych przez ludzi i organizacje. Teraz wśród licytowanych przedmiotów jest m.in. replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, gitara – koncertowy Taylor 914 CE, sukienki „z historią”, spotkania z idolami i treningi na siłowni.

Łęczna 12 stycznia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876