W piątek 25 października odbyło się uroczyste otwarcie gminnego targowiska "Mój Rynek" w Cycowie. Targowisko przeznaczone jest do sprzedaży produktów rolno-spożywczych, w tym produktów wyprodukowanych w systemie rolnictwa ekologicznego oraz pozostałych towarów. W uroczystości uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście.

Nowe targowisko jest obiektem całorocznym i ogólnodostępnym, czynnym od poniedziałku do piątku od godziny 6 do 17, a w soboty w godzinach 6-15. Teren targowiska jest utwardzony, oświetlony, przyłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, ma odpływ wody deszczowej.

Co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne jest też inwestycją proekologiczną. Prąd na obiekcie dostarczają panele fotowoltaiczne, jest też pompa ciepła powietrze – woda.

Targowisko posiada zadaszone stanowiska, pawilony handlowe, miejsca parkingowe oraz budynek administracyjno-magazynowo-socjalny. Budowę targowiska „Mój Rynek” w Cycowie współfinansowano ze środków UE. Inwestycja kosztowała prawie 2 miliony zł, przy czym Unia Europejska w ramach PROW dołożyła prawie 1 mln zł.

Łęczna 28 października 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876