Od początku maja łęczyńscy mundurowi aż osiem razy interweniowali po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniach drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Policjanci apelują o czujność, szczególnie w rejonie siedlisk dzikich zwierząt i dojść do wodopoju.

W ostatnim czasie często dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, szczególnie sarn, które nagle wybiegają wprost pod koła pojazdu. Znaki ostrzegawcze informujące o miejscach, w których zwierzęta dziko żyjące często przekraczają drogę, powinny skłaniać do zdjęcia nogi z gazu.

W większości przypadków kierowcy nie wiedzą jak się zachować w sytuacji kolizji ze zwierzęciem. Przede wszystkim należy zadbać o własne bezpieczeństwo, jeśli zachodzi potrzeba włączyć światła awaryjne i ustawić w odpowiedniej odległości trójkąt ostrzegawczy. Po zmroku należy założyć elementy odblaskowe aby być widocznym dla innych użytkowników drogi. Ponadto polskie prawo reguluje odpowiedzialność w sytuacji ucieczki z miejsca zdarzenia i pozostawienia rannego zwierzęcia bez pomocy. Według art. 25 Ustawy o Ochronie Zwierząt, kierowca, który potrącił zwierzę powinien co najmniej zawiadomić odpowiednie służby.

Łęczna 19 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677