Policjanci z Łęcznej zorganizowali 15 maja spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej w Zawieprzycach i Łysołajach w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pogoda w coraz większym stopniu zachęca do spacerów oraz korzystania z roweru, rolek, hulajnogi, dlatego funkcjonariusze zorganizowali z dziećmi i młodzieżą spotkania, podczas których przypomnieli obowiązujące przepisy w tym zakresie. Łęczyńscy policjanci omówili z uczniami zasady jakie obowiązują w ruchu drogowym pieszych oraz rowerzystów. Podczas prelekcji stróże prawa przybliżyli cele i założenia akcji profilaktycznej „Jednośladem bezpiecznie do celu” oraz „Na drodze – patrz i słuchaj”.

W trakcie rozmowy z najmłodszymi funkcjonariusze apelowali o szczególną ostrożność podczas przechodzenia przez jednię, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Policjanci przypomnieli o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, jeździe w fotelikach bezpieczeństwa i noszeniu elementów odblaskowych. Starsi uczniowie poznali podstawowe reguły bezpiecznego korzystania z roweru oraz z urządzeń typu hulajnogi, rolki czy wrotki. Podczas spotkań zostały przytoczone praktyczne przykłady i sytuacje z jakimi użytkownicy drogi mogą mieć do czynienia.

Łęczna 16 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677