Policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży, którzy odpowiadać będą za szereg włamań m.in. do samochodów i garaży. Do kradzieży z włamaniami doszło jednej nocy w gminie Puchaczów.

W minioną sobotę policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Łęcznej zatrzymali dwóch młodych włamywaczy. Mężczyźni w nocy z 25 na 26 kwietnia br. dokonali kilku włamań na terenie gm. Puchaczów. Skoncentrowali się głównie na samochodach i garażach. Z jednego z nich ukradli dwa rowery o łącznej wartości 1600 zł. Skradzione przedmioty zostały odzyskane. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych to kilkanaście tysięcy złotych.

Obaj włamywacze są dobrze znani stróżom prawa, w przeszłości byli już karani. Młodszy z mężczyzn, 18-letni mieszkaniec gm. Puchaczów, który usłyszał łącznie 9 zarzutów poddał się dobrowolnie karze i w niedzielę został zwolniony z policyjnego aresztu.

Drugi włamywacz to 23-letni mieszkaniec Łęcznej, który 29 kwietnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Łęczna 30 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876