3 kwietnia 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie zaprosiła panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łańcuchowie. Poprowadziły one warsztaty robienia palm wielkanocnych oraz zaprezentowały misternie wykonane wielkanocne rękodzieła, które zachwyciły całą społeczność szkolną i rodziców.

 

Palmy są tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej w kościele katolickim. Nie sztuką jest gotową palmę kupić – sztuką natomiast jest samodzielnie ją wykonać, wykorzystując naturalne materiały, gałązki bukszpanu, wierzby, bazie, trzcinę, suszone kwiaty czy bibułę.

Wyzwanie podjęli uczniowie klas I-II pod czujnym okiem naszych gości, rodziców i nauczycieli. Dzieci wykonały piękne, kolorowe i naprawdę wyjątkowe palmy.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji Programu wychowawczo-profilaktycznego oraz Programu edukacji regionalnej – „Łęczna i okolice” realizowanego w klasach I-II. Warsztaty były początkiem współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Łańcuchowie, które formalnie pod koniec 2018 roku reaktywowało swoją działalność.

Łęczna 4 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876