4 lutego 34-letnia mieszkanka gminy Puchaczów otrzymała sms informujący o zaległości w wysokości 0,76 zł. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku. Po kliknięciu na niego kobieta została przekierowana na fałszywą stronę banku. Po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazała te dane oszustom.

Wczoraj 34-latka otrzymała wiadomość sms, z treści której wynikało, że powinna dokonać zaległej dopłaty w wysokości 0,76 zł do ogłoszenia, w przeciwnym razie ogłoszenie zostanie zablokowane. Po otwarciu wiadomości sms została od razu przekierowana na stronę banku celem wykonania przelewu, gdzie była podana kwota transakcji w wysokości 0,76 zł. Po wprowadzeniu kodów strona internetowa automatycznie się zamknęła. Po sprawdzeniu stanu środków na koncie, okazało się, że z konta zostały przelane środki o łącznej kwocie 6 000 zł na nieznany rachunek bankowy.

Pamiętajmy by nie odpowiadać na sms-y nieznanego pochodzenia, nie wchodzić w żadne linki dołączone do takich informacji (w najlepszym przypadku grozi to utratą danych, można też zainstalować w swoim komputerze (smartfonie) program szpiegujący), a już pod żadnym pozorem nie podawać swoich loginów i haseł. Sprawdzenie adresu strony i oraz tego czy strona jest zabezpieczona może uchronić nas przed oszustami.

Łęczna 5 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876