Zwały ziemi pojawiły się obok budynku spichlerza. To efekt prac prowadzonych wewnątrz budynku. Z głębokości 3 metrów wybrano grunt pod piwnicę, w której znajdą się pomieszczenia gospodarcze i administracyjne Środowiskowego Domu Samopomocy.

W grudniu ubiegłego roku zakończono wykonywanie podbić fundamentów wraz ze ścianami nowych piwnic. W styczniu wybrano grunt oraz wykonano ławy fundamentowe i stopy pod słupy i ściany wewnętrzne oraz pod szyb windowy.

Teraz przyjdzie czas na wewnętrzne ściany piwnic, szyb windowy, słupy i podciągi oraz strop nad piwnicą.

Przebudowany budynek posłuży do sprawowania dziennej opieki nad 60 podopiecznymi ŚDS. W odnowionym obiekcie znajdą się sale zajęciowe, pracownie, zaplecze socjalne i szatniowe, kuchnia i jadalnia. Dla bezpieczeństwa uczestników zajęć w budynku umieszczono pokój psychologa i pielęgniarki. W nowym budynku ŚDS znajdą się także 4 mieszkania treningowe i 2 pokoje interwencyjne. Podopieczni będą mieli do dyspozycji taras do odpoczynku. Cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – będzie wyposażony min. w windę. W ramach projektu zostanie zakupione niezbędne wyposażenie potrzebne do rehabilitacji i prowadzenia zajęć dla podopiecznych. Wokół budynku powstaną chodniki i miejsca parkingowe.

Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków własnych gminy Łęczna oraz innych źródeł: dofinansowanie z UE w wysokości 2,5 mln zł, dofinansowanie z budżetu państwa 461,46 tys zł, dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 540 tys zł.

Łęczna 3 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677