Rok temu informowaliśmy, że Fundacja Think Tank Szlaku Jana III Sobieskiego otrzymała na renowację zabytkowego pałacu w Kijanach ponad 17 milionów złotych z Unii Europejskiej. Miało tam powstać centrum edukacji historycznej, z hologramami, grami interaktywnymi, ciekawostkami historycznymi, a dla odwiedzających także restauracja i pokoje hotelowe. Teraz okazuje się, że zamiast wielkich planów są długi.

W lutym ubiegłego roku Think Tank wygrał przetarg na kupno pałacu Sonnebergów i odkupił obiekt od Starostwa Powiatowego w Łęcznej za kwotę 3,33 mln zł. – Będzie tam „skrzyżowanie” Centrum Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego. Oficjalna nazwa brzmi Centrum Edukacyjno-Historyczne Jana III Sobieskiego – ogłaszała rok temu Fundacja. Niestety parę tygodni temu prace remontowe w pałacu stanęły.

Powód? Dotacja z PARP na realizację projektu „Szlakiem Jana III Sobieskiego” jest zawieszona. Tym samym remont pałacu w Kijanach został wstrzymany. Co więcej kilka firm wykonujących prace renowacyjne zostało z niezapłaconymi fakturami.

Co będzie dalej? Do sprawy wrócimy.

Łęczna 25 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876