Łęczyńscy policjanci po pościgu zatrzymali 20-letniego kierowcę citroena, który zignorował sygnały dawane przez policjantów do zatrzymania. Uciekał bo nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za przestępstwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj (22 stycznia) przed godz. 17.00. Policjanci z łęczyńskiej komendy w miejscowości Białka gm. Milejów zauważyli pojazd marki Citroen, który poruszał się bez wymaganego oświetlenia. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania, kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Wielokrotnie zajeżdżał drogę mundurowym oraz stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wobec innych kierujących i pieszych.

Po trwającym kilka kilometrów pościgu został zatrzymany. Za kierownicą citroena siedział 20 – letni mieszkaniec gm. Siedliszcze. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że był trzeźwy. W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Policjanci przypominają, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca który nie zatrzyma się do kontroli pomimo wydawanych mu przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Łęczna 23 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876